Bukmacher STS

Star-Typ Sport, czyli po prostu STS to stary wyjadacz na polskim rynku bukmacherskim. Swoją działalność rozpoczynał już w 1997 roku, zakładając pierwsze punkty naziemne. Aktualnie ma ich ponad 400. Łącząc to z ofertą internetową, dostępna już od ponad 10 lat, uzyskujemy bukmachera numer jeden pod względem popularności w Polsce. Jak sobie radzi obecnie i czy ciągle rosnąca konkurencja go nie przerasta? Dowiecie się z poniższej recenzji.

Nie mogło być inaczej i STS jako jeden z liderów rynku bardzo mocno angażuje się we wsparcie polskiego sportu. Postawił na to, co u nas jej najpopularniejsze, czyli reprezentację w piłce nożnej. Od 2018 roku zarówno główną drużynę, jak i młodzieżówkę do lat 21 oraz reprezentację kobiet. Wśród jego piłkarskich podopiecznych znajdują się także zespoły Ekstraklasy i I Ligi: Lech Poznać, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczeciń, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków oraz Korona Kielce. Również w przypadku innych sportów, STS wykazuje dużą aktywność. Wspiera naszego polskie MMA, czyli organizację KSW, zespół Asseco Resovię Rzeszów w siatków, Vive Kielce w piłce ręcznej oraz Anwil Włocławek w koszykówce. Nie wykluczone, że w momencie jak czytasz ten tekst, grono zespołów jeszcze się powiększyło.

PRZEJDŹ DO STS

„Star Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

OFERTA ZAKŁADÓW I OFEROWANE KURSY

STS ma jedną z najszerszych ofert zakładów bukmacherskich na polskim rynku. W ofercie codziennie do wyboru mamy nawet 20 tysięcy wydarzeń sportowych do wyboru. Szczególną uwagę poświęca on głównie piłce nożnej. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można obstawiać niskie, regionalne ligi piłkarskie. Opcja postawienia na mecz lokalnej drużyny, gdy jesteśmy z niedużej miejscowości, to z pewnością ciekawa propozycja. W sumie do dyspozycji graczy bukmacher oddaje ponad 30 różnych dyscyplin. Udostępnia także rynki wykraczające poza sferę sportu. Możemy tu obstawiać wyniki wyborów czy chociaż konkursu Eurowizji.

Oferta kursowa niestety nie zachwyca. Można powiedzieć – coś za coś. Kursy na STS można określić mianem przeciętnych w branży. Marże w wielu przypadkach sięgają nawet 9%. W porównaniu z czołówką bukmacherów zagranicznych to wynik słaby. Jednak na naszym rodzimy podwórku po prostu średni. Są opcje znacznie lepsze, ale są także znacznie gorsze.

Całkiem niezłe kursy możemy znaleźć na topowe wydarzenia piłkarskie, typu Liga Mistrzów. Znacznie gorzej wygląda to w przypadku bardziej niszowych dyscyplin i lig, ale nie ma tragedii. Wciąż grając na STS-ie, można bardzo przyzwoicie wychodzić na plus.

PŁATNOŚCI DO BUKMACHERA

W tej dziedzinie STS wyróżnia się bardzo pozytywnie. Oferuje on standardowe w branży płatności szybkimi przelewami. Do wyboru mamy dwie usługi DotPay i PayU, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie w nich swój bank i będzie miał możliwość szybkiej wpłaty depozytu. W ofercie są także płatności kartami Mastercard, VISA oraz nasz rodzimy BLIK. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy bardzo chcemy złapać ciekawą okazję w zakładach live albo mamy niewiele czasu na obstawienie kuponu. Wypłaty tymi metodami realizowane są bardzo sprawnie. W zdecydowanej większości przypadku wypłaty realizowane są w ciągu 24 godzin, a bardzo często już nawet w pierwszej godzinie po złożeniu deklaracji wypłaty.

Poza standardowymi metodami płatności STS oferuje także możliwość skorzystania z PayPalla oraz portfeli internetowych Skrill i Neteller. Choć większości graczy te nazwy niewiele mówią, to dla niektórych będzie to bardzo duże udogodnienie. I za to trzeba STS-owi dodać dużego plusika.

BONUSY I PROMOCJE STS

Bonus startowy to jeden z największych atutów tego bukmachera. Łatwe do obrócenia 1200 złotych, w postaci bonusu 100%, to jeden z ważniejszych argumentów przemawiających za STS-em. Bukmacher nie wymaga od tworzenia zakładów kombinowanych, a jedynie trzykrotny obrót kwotą bonusu po kursie 1.91. Jedyny haczyk całej tej oferty to wliczanie do obrotu jedynie stawek wygranych zakładów. Nie jest to jednak jakaś wielka sztuka i przy odrobinie szczęścia każdy zdoła uszczknąć, choć odrobinę z tego bonusu.

Minimalna kwota, jaką można otrzymać to jedynie 40 złotych, także gracze z mniejszym kapitałem również mogą z tej oferty skorzystać.

PRZEJDŹ DO STS

TRANSMISJE DO ZAKŁADÓW LIVE

Ze względu na ofertę transmisji wydarzeń sportowych STS również mocno zyskuje w naszym zestawieniu. O ofercie bukmachera mamy prawie 1 000 wydarzeń sportowych miesięcznie z transmisjami w formie wideo. Obejrzeć można wiele spotkań piłkarskich oraz mecze w takich dyscyplinach jak tenis, siatkówka czy hokej na lodzie. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w STS, aby mieć do nich całodobowy dostęp. Z ich jakością bywa różnie – nie jest to oczywiście to samo co oglądanie sportu w telewizji lub usługach PPV. Jednak pozwalają one znacznie uatrakcyjnić zabawę w obstawianie wydarzeń na żywo.

Same zakłady live to również mocna strona bukmachera. Liczba zdarzeń jest ogromna i na ich bazie można tworzyć bardzo ciekawe kupony kombinacyjne lub szukać ciekawych okazji na single przy nieco lepszych kursach np. gdy nasz faworyt jako pierwszy straci bramkę.

APLIKACJA MOBILNA

W tym aspekcie bukmacher się postarał. Zdecydowana większość użytkowników jego apki chwali ją sobie. Prostota działania, szybkość oraz wielość funkcji sprawią, że korzystanie z niej będzie prawdziwą przyjemnością. W aplikacji mamy możliwość zrobienia wszystkiego tego, co oferuje nam jego strona www. Możemy wpłacać i wypłacać środki, szybko przeglądać ofertę i obstawiać mecze, także live. Mamy także dostęp do jego rozbudowanej sieci transmisji oraz statystyk meczy. Dużym udogodnieniem są także oferowane przez aplikację powiadomienia, które sprawią, że nie przegapimy ulubionych wydarzeń live.

Niestety tak jak i jego strona, również aplikacja miewa momenty “braku dostępności”. Trudno powiedzieć, z czego one wynikają, czy to kwestia problemów z serwerami STS-u, czy jakichś błędów technicznych. Trzeba się niestety z tym liczyć, że raz na jakiś czas nie będziemy mieli czasowo możliwości obstawienia zakładów.

OBSŁUGA KLIENTA

Jeśli chodzi o prostotę i funkcjonalność, to STS nie odstaje od lokalnej konkurencji. Możemy wysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub skorzystać z funkcji czatu na żywo z konsultantem. Ta druga opcja, choć zdecydowanie praktyczniejsza ma jednak pewne wady. Ich największą jest czas oczekiwania. Sytuacje, gdy od razu skontaktujemy się z żywą osobą, należą do rzadkości. Zawsze trzeba poczekać te 5 lub 10 minut na zgłoszenie się wolnego operatora. Bywają także momenty, gdy obciążenie linii jest tak duże, że ten czas wydłuża się jeszcze bardziej. W tej kwestii STS mógłby sporo poprawić, zwłaszcza gdy nasz problem wymaga pilnego rozwiązania.

PRZEJDŹ DO STS

gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-40867568-8');